Postup certifikace

Postup certifikace dle GMP+ Před samotnou certifikací dle příslušného standardu GMP+ (GMP+B1, GMP+B2, GMP+B3, GMP+B4) budete požádáni o vyplnění dotazníku.

Dotazník obsahuje základní iniciály společnosti, informace i počtu osob v systému, předmět certifikace atd. Vyplněný dotazník slouží  jako podklad pro stanovení rozsahu a  zpracování cenové kalkulace.

Následně potenciální zákazník obdrží kontrakt včetně kalkulace, objednávku auditu a předpisy a pravidla, které detailně popisují certifikační proces.

V případě akceptace nabídky je s klientem domluvený termín certifikace a zažádáno o GMP číslo.

Při auditu se vyhodnocují postupy žadatele a plnění požadavků nařízení GMP+ a příslušné legislativy. Zpráva z auditu je předána zákazníkovi  po provedeném auditu. Na základě provedeného auditu je společnost zanesena do databáze GMP+ certifikovaných společností. Tato databáze je veřejně přístupná a všechny zainteresované strany si v ní můžou ověřit, která společnosti je nebo není certifikovaná nebo podle jakého standardu je certifikovaná, platnost certifikace.  Následně společnosti obdrží certifikát v jazykové mutaci, kterou potřebují. Platnost certifikace je na dobu 3 let, v intervalu každých 12 měsíců je certifikační společností realizován ohlášený dohledový audit.

PřílohaVelikost
PDF icon Předpisy a pravidla267.97 KB
PDF icon Правила и нормы307.06 KB